Spirální stabilizace (tzv. SM – systém) je rehabilitační program vytvořený MUDr. Smíškem založený na procvičování svalových řetězců. Základ tvoří 11 základních a 120 pokročilých cviků, při kterých se využívá elastické lano. Díky aktivaci spirálního zřetězení svalů se páteř napřimuje, odstraňuje se vadné držení těla, rovnají se kulatá záda, napřimuje předsazený (želví) krk, upravuje se předsazení ramen (protrakce ramene), zpevňuje nožní klenbu plochých nohou, zlepšuje postavení palce nohy (hallux valgus), zeštíhluje pas a zpevňuje břicho.

Pomocí tohoto cvičení si vybudujete svalový korzet, který Vám umožní správně zapojit svaly celého těla a tím šetřit a regenerovat páteř a klouby. Tato metoda je velice vhodná při lordóze, kyfóze i skolióze, při potížích s bederní, hrudní a krční páteří, při vyhřezlých ploténkách, ale i jako kompenzační cvičení pro optimální posílení svalů na celém těle. Mohou ji cvičit i děti a lidé vyššího věku.

Kurz bude veden v malém počtu cvičenců (max. 10 lidí). Celkem obsahuje 10 lekcí, začínáme v lednu 2020, bližší informace budou upřesněny v průběhu prosince.
Kurz 1: pondělí 16:30 – 17:30 – začátečníci
Kurz 2: čtvrtek 16:15 – 17:15 – začátečníci/mírně pokročilí
Kurz 3: středa 19:10 – 20:10 – pokročilí

 

Divi WordPress Theme