Spirální stabilizace (tzv. SM – systém) je rehabilitační program vytvořený MUDr. Smíškem založený na procvičování svalových řetězců. Základ tvoří 11 základních a 120 pokročilých cviků, při kterých se využívá elastické lano. Díky aktivaci spirálního zřetězení svalů se páteř napřimuje, odstraňuje se vadné držení těla, rovnají se kulatá záda, napřimuje předsazený (želví) krk, upravuje se předsazení ramen (protrakce ramene), zpevňuje nožní klenbu plochých nohou, zlepšuje postavení palce nohy (hallux valgus), zeštíhluje pas a zpevňuje břicho.

Pomocí tohoto cvičení si vybudujete svalový korzet, který Vám umožní správně zapojit svaly celého těla a tím šetřit a regenerovat páteř a klouby. Tato metoda je velice vhodná při lordóze, kyfóze i skolióze, při potížích s bederní, hrudní a krční páteří, při vyhřezlých ploténkách, ale i jako kompenzační cvičení pro optimální posílení svalů na celém těle. Mohou ji cvičit i děti a lidé vyššího věku.

Kurz bude veden v malém počtu cvičenců (max. 9-10 lidí). Celkem obsahuje 10 lekcí, začínáme koncem září 2020 (viz níže jednotlivé skupiny).
Cena kurzu : 1.250,- Kč

Kurz 1: pondělí 16:30 – 17:30 – začátečníci/mírně pokročilí (první lekce 5.10.)
Kurz 2: čtvrtek 16:15 – 17:15 – začátečníci/mírně pokročilí (první lekce 30.9.)
Kurz 3: středa 19:10 – 20:10 – pokročilí/mírně pokročilí (první lekce 1.10.)

Pro úplné začátečníky budou otevřeny 2 speciální lekce v pondělí 14. a 21. září před vypsanými kurzy (každá v ceně 120,- Kč). Tyto lekce jsou k výuce úvodu do spirální stabilizace z důvodu začlenění do skupiny již pokračujících klientů.

 

Divi WordPress Theme